Vyhledávání


Sledování zásilky

Hemann na Facebooku

 

Poradna

Archiv dotazů

Historie dotazů

Vyber kategorii

Otázky lze filtrovat dle čísla či kategorie. Je možné v dotazech i hledat – vlevo dole pod menu, v okně vyhledávání zadejte heslovitě (např. bolest nohou) nebo název našeho výrobku, objeví se související odpověď.

5792 | Petra | 2020-07-13 20:08:11

Vážený pane doktore,dostala jsem na Vás kontakt od dobrého známého, který si Vás nemůže vynachválit. Je mi 31 let, manželovi 35 let a už rok se snažíme o miminko, ale stále se to nedaří.

Jen ve stručnosti o nás. Manžel prodělal v r.2012 velký zánět slinivky (lékař.zpráva: akutní pankreatitida), dále v r.2014 ho hospitalizovali s hemolytickou anémií (lékař.zpráva: Autoimunní hemolytická anémie s inkompletními IgG tepelnými protilátkami) (léčili ho: Prednisonem, Endoxanem, Ranisanem...dokonce si musel tenkrát píchat i inzulín na diabetes způsobený léky, které mu zvyšovaly cukr ...). Nyní se s ničím neléčí a žádné léky nebere. Já se léčím pouze se sníženou funkcí štítné žlázy, beru Euthyrox 75 a jako doplněk beru kyselinu listovou (na plánování těhotenství). Loni na dovolené se mi konečně podařilo otěhotnět, ale bohužel jsem prodělala zamlklý potrat a musela jsem na kyretáž do nemocnice (7/2019). Nejvíce se bojím, že někdy znova zase potratím. Zatím se mi stále nedaří znova otěhotnět. Jsem velký "stresař", takže si myslím, že za to může stres, manžel si zase myslí, že je problém na jeho straně kvůli nemocím a léčbě, které prodělal. U doktora jsme zatím ještě nebyli (spermiogram, hlubší gynekologické vyšetření ...). Dočetla jsem se v Poradně na stránkách www.hemann.cz, že na stres je dobrý Anti stress a na početí Femigard I. Chtěli jsme se zeptat, pane doktore, co byste doporučil brát mě popř.manželovi, aby se vše konečně podařilo? Popř. jak dlouho užívat a jaké by bylo dávkování...?? Moc děkuji za odpověď a za rady. P.S. Pokud bude potřeba, rádi se u Vás zastavíme.

Vážená paní Petro, doporučuji Antistress a Femigard bylinné koncentráty, které jste správně vybrala.Pro manžela doporučuji Gastro Hemann. S úctou Dr. Vydra

5791 | Martina | 2020-07-10 14:09:42

Vážený pane doktore,
ráda bych Vás požádala o konzultaci. Jsem původem z Chebu, v r. 1975 jste přivedl na svět mého brášku, který už bohužel odešel na věčnost ve svých 30ti letech (měl jste od něj kdysi obraz hradu Loket, který Vám na chalupě odcizili, jak jste mi při poslední návštěvě vyprávěl). Měli jsme také společného známého pátera Kopejska, který už také naše hříchy sleduje a jistě trefně glosuje z nebeské výšiny.
Před lety jsem Vás vyhledala ještě v ordinaci ve Fr. Lázních a pomohl jste mi od tehdejších zdr.obtíží (akupunkturou a Femigardem), které byly způsobeny i tehdy z velké části stresovou zátěží. Pravděpodobně jsem opět přecenila své síly a tělo si řeklo o pauzu.
V sobotu 6. 7. jsem byla hospitalizována v pražské motol. nemocnici na neurologii s podezřením na malou mrtvici - z lék. zprávy opisuji ré: kompletní paréza n.III.dx. (lehká pareza včetně ptozy + vnitřní větve).
V pátek pozdě večer jsem začala vnímat rozostření pr.oka a neznámý pocit vnímání reality. Po probuzení v sobotu jasné dvojité vidění a pokleslé pravé víčko.
Od soboty do čtvrtka 9. 7. jsem byla hospitalizována na 1.neurol. v Motole - proběhla potřebná vyš.: CT mozku, Mag.rez. mozku, lumb. punkce - nikde se nenašla jasná příčina. Od 9. 7. jsem doma a na 27. 7. jsem objednána na vyš.DSA - prý vyšetření cév - sonda z třísla...
Je to prý potřebné, ale další invazivní vyšetření, ze kterého mám už teď opět respekt. Punkce z páteře byla velmi nepříjemná - nejprve se nedařilo - až 2. pokus vyšel.

Po dobu hospitalizace jsem měla vysoký tlak - kolem 160 /110. Posl. 2 dny se stabilizoval kolem 130 / 90. Dostala jsem lék na odbourání cholesterolu, který je údajně vyšší a po dobu pobytu v nem.léky jsem dostávala léky na ředění krve.

Na zvýšený tlak jsem v posl. čase (10 let) už trpěla, ale měřila jsem se jen při potížích - při bolesti hlavy - což u mě bývalo posl. 10 let spojeno s menst.cyklem - údajně hormonální příčina. Se svými lékaři jsem to průběžně konzultovala. Neviděli to ještě na stálou medikaci. A pak nadváha v posl. letech - souč.stav asi 85 kg - na 158 cm výšky. Můj známý kardiolog už mi přislíbil, že na vys. tlak se podíváme.

Cítila jsem se od zimy velmi unavená a v posledních týdnech už i psych. velmi vyčerpaná. Začala jsem narážet do futer aj....jak to u mě bývá - to jsem už i dříve vypozorovala při úbytku psych.sil.
Chtěla jsem se zeptat na Váš názor. Zda Vás napadá možná souvislost - např.i s psych.potížemi. Poslední 4 roky jsem se léčila antidepresivy. Objevovaly se úzkostné stavy, které jsem už bez medikace nezvládla odstranit. Brala jsem lék Olwexya + na malých dávkách Lexaurinu zatím zůstávám. Když ho vysadím úplně, začnou do pár dnů potíže se zánětem střev - což je rodinné zatížení. Jsem učitelka hudby, ale učím jen na část úvazku. A mám další aktivity k tomu - např. teď začal cyklus varhanních koncertů v Chebu, které mám na starost 24 let. Jako velkou zátěž - zas trochu jinou - jsem vnímala období, kdy se uzavřely školy a zůstalo se doma. Byl to zas jiný druh zátěže. Ale sil dál ubylo. To je asi ale momentálně problém obecně mezi lidmi.

Samozřejmě nyní také první hospitalizace v mém životě byl další impulz ke zhoršení paniky, úzkostí. Ale nejistota příčiny a čekání na další nepříjemné vyšetření je též nemilé.

Předem Vám děkuji za vyslyšení a máte-li nějaký nápad řešení situace, kterou jsem si myslím do velké míry způsobila sama - špatným odhadem sil a špatnou životosprávou, budu moc vděčná!

V současné době pociťuji pouze občasný tlak (mírnou bolest) v horní části pravé oční bulvy - při pohybu oka do krajních částí.

Moje známá lékařka (mimochodem se také přátelila s Otcem Kopejskem), která myslím velmi ideálně kombinuje přírodní a klasickou medicínu mi nyní poradila meduňkový čaj na noc, zázvorový na den. Vitamíny D + B. Obklady na oči, cviky dýchání... A mám doma k dispozici Antistress od Hemannu - ale neužívala jsem ho.
S pozdravem a poděkováním Martina (nar. 1970)

Vážená paní Martino, doporučuji Gastro, bylinný koncentrát a Pilot tablety. S úctou Dr. Vydra

5790 | Anett | 2020-07-10 12:50:48

Dobrý den,
je mi 30 let a s přítelem se snažíme o miminko už delší dobu. Mám pco a sníženou funkci štítné žlázy - beru letrox 75. Nemám skoro žádnou ovulaci a nepravidelnou menstruaci. Užívám také inositol a houbu maitake. Mohu brát k tomu femigard? Moc děkuji za odpověď

Vážená paní Anetto, Femigard můžete k tomu brát. S úctou Dr. Vydra

5789 | Šárka | 2020-07-08 19:43:20

Vážený pane doktore,mám podivné svirave a bolestivé stavy v levém hrudníku zepředu i zezadu.Zpusobuji mi pocit na omdleni,zvýšení tlaku,bušení srdce a slabost v nohou.Srdce vyšetřeno,byla jsem hospitalizovana.Beru jen půlku Prestarium Neo,jinak na mě nic neshledali.Jeste mám před magnetickou rezonanci hrudní páteře.Co by mi mohlo prosím pomoci??Dekuji uctivě za odpověď.

Vážená paní Šárko, doporučuji Antistress bylinný koncentrát. S úctou Dr. Vydra

5788 | Tereza Mauricová | 2020-07-02 19:19:46

Dobrý den, Femigard užívám přes půl roku kvůli akné. Vždy tři měsíce a pak měsíc vynechám. Pomáhá mi, ale pokaždé měsíční pauze se pleť zhorší. Mohu užívat Femigard bez vynechání? Děkuji za odpověď. S pozdravem, Mauricová

Vážená paní Terezo, Femigard bylinný koncentrát můžete užívat bez přestání a k tomu doporučuji Femigard gel, který firma vyrábí. S úctou Dr. Vydra

5787 | Eliška | 2020-07-02 08:32:29

Prosím o radu, co by mohl používat 6letý chlapec, který se stále v noci pomočuje, spí tak tvrdě, že ho \"nucení\" neprobudí.
Děkuji za laskavost a přeji hodně zdraví a radosti.

Vážená paní Eliško, doporučuji navštívit zkušeného homeopata.S úctou Dr. Vydra

5786 | Květoslava | 2020-06-26 09:53:51

Dobrý den, mám mimojícnový reflux, pocit knedlíku v krku, pálení žáhy netrpím, je mi 59 let, doporučíte mi něco? Děkuji.

Vážená paní Květoslavo, doporučuji Gastro, bylinný koncentrát 1 lžíci do 1 dcl vody a vypít. S úctou Dr. Vydra

5785 | Eva | 2020-06-22 11:43:33

Dobrý den,
ráda bych vyzkoušela přípravek Femigard. Všimla jsem si, že máte v nabídce dva typy, obracím se tedy na Vás s dotazem, který a kdy použít. Řeším problém s dlouhou menstruací (až 17 dní při cyklu 26-28), PMS, migrénami atd. u sebe (věk 42 let), a velmi silnou, nepravidelnou (neodhadnutelný cyklus mezi 14 až 30 dny) a bolestivou menstruací u dcery (14 let). Mohu oba přípravky nějak kombinovat, např. při ms nasadit Femigard Hemostop, mimo MS brát původní, nebo postačí Femigard původní sám? Děkuji a přeji příjemný den, s pozdravem Eva Šmelhausová

Vážená paní Evo, základ je Femigard1, při silné menstruaci nasadit Femigard hemostop 3 x denně lžičku do 1 dcl vody. Používá se 7 dní maximálně. S úctou Dr. Vydra

5784 | Věra | 2020-06-20 20:17:52

Dobrý den. Velmi Vás prosím o radu, jaký přípravek by mi pomohl v období menopauzy na silnější návaly horka. Používám jeřáb ptačí, ale už mi nezabírá. Jiné potíže spojené s klimakteriem bohudíky nemám.Děkuji za odpověď, která určitě přijde vhod i dalším ženám.

Vážená paní Věro, doporučuji Beneflamus, bylinný koncentrát dle návodu na balení a červený jetel čaj. S úctou Dr. Vydra

5783 | Eva | 2020-06-16 13:37:48

Dobry den. Prosim o radu, zda by slo pomoci 10 letemu synovi, ktery nechce spat mimo domov a v noci se budi a nemuze usnout. Kdysi jezdil na tabory na 14 dni a spaval u kamaradu, ale nyni se boji. Moc by chtel, ale neni schopen strach prekonat.Nechce nam povedet ceho se boji. Dekuji za radu

Vážená paní Evo, doporučuji navštívit psychologa, aby se zjistila příčina a okolnosti vzniku fobie. S úctou Dr. Vydra

5781 | zdenka Corejova | 2020-06-11 20:06:15

Pan doktor dobry den prajem, uzivala som Yuccu 6 mesiacov, cholesterol klesol na normu, dalej uzivam 1 tabl ako prevenciu denne a po 3 mesiacoch uzivania 1 tbl denne mam opat cholesterol 7,03. Chcem sa spytat ci nemoze robit tento problem stitna zlaza, uzivam Euthyrox 5x50 a 2x75. Je potrebne si este objednat k Yucce aj iny produkt, ak ano poprosim o radu ktory, dakujem vam za odpoved zdenka

Vážená paní Zdenko, užívání Yuccy schidigery nemá ohraničenou dobu užívání. Není potřeba další produkt. S úctou Dr. Vydra

5780 | Vlasta | 2020-06-09 10:27:44

Dobrý den,
letos mi bude 50 let, před i při menstruaci mívám silné migrény, takové, že musím zůstávat doma. Jsem po operaci prsu - nezhoubný nádor, neužívám antikoncepci. Chtěla jsem se zeptat, zda mohu užívat Femigard nebo co byste mi doporučil.
Děkuji

Vážená paní Vlasto,ženám v přechodu a po něm doporučuji Beneflamus Bohemicus, bylinný koncentrát. S úctou Dr. Vydra

5779 | Kateřina | 2020-06-04 17:37:56

Dobrý den, pane doktore, chtěla bych se zeptat na délku užívání Femigardu v případě, že mám krvácení mimo cyklus, vždy v období týden před menstruací a také na podporu otěhotnění. Předem moc děkuji za odpověď. Mějte se krásně, Kateřina

Vážená paní Kateřino, Femigard bylinný koncentrát reguluje biorytmus menstruačního cyklu. S úctou Dr. Vydra

5778 | Lucie | 2020-06-03 20:54:08

Dobrý den,

Je mi 28let, nyní dobírám 12 týden Femigard, 3x denně lžička. Beru ho jen na akné, menstruaci mám každý měsíc, celkem pravidelnou, jeden měsíc více bolestivou, s Femigardem lepší - jeden měsíc bez bolesti, druhý s mírnou bolestí, ale nic převratného. Akné se mi ale zhoršilo, jak jsem četla v jiných příspěvcích, je to proces očisty. Nicméně za těch 12 týdnů se to výrazně nezměnilo. Teď bude můj 3 menstr. cyklus s užíváním Femigardu. Tedy jsem na konci. Co byste mi doporučil? Mám ještě objednat a pokračovat cca dva cykly 2xdenně lžičku Femigardu, nebo uznat, že Femigard nebude ta správná volba pro můj problém a přejít např. na Gastro, Flavobion, Yuccu a další, které jste v komentářích o akné zmiňoval?
Ještě pro uspřesnění - mírné akné v pubertě, potom cca 8 let antikoncepce, po vysazení akné, stále dokola lepší horší - léčba na kožním, TCM, vit.A, úprava stravy, vynechání mléka apod. Nic trvale nefunguje.

S úctou k Vám,
Lucie.

Vážená paní Lucie, doporučuji Diamid bylinný koncentrát a Femigard gel. S úctou Dr. Vydra

5777 | Veronika | 2020-06-02 20:32:33

Dobrý den,¨ snažíme se s přítelem o druhé miminko něco přes rok…Cykly jsem měla hodne nepravidelne…poslední dobou mám plus mínus den 37 Dle mého gynekologa neprobíhá ovulace (Nechal mi vzít krev 20-24 dc)…nízký progesteron… Hormonalni profil brany na zacatku cyklu mam v poradku Ale mívám pozitvní testy ovulacníí až okolo 20DC, i bolest břicha, tak mne napadlo, zda ovulace neprobíhá déle jen. Testíky mám plně pozitivní… Za tu dobu jsem vyzkoušela drmek, femigard Na 3 mesice, kůru paní podhorné, inofolic combi, nyní užívám Nosifol forte duo active… Potřebovala bych něco na vymizení spínění před MS… skoro vždy sem špinila 1-3 dny před MS…ale ted i týden :-( Hormony bych nerada užívala…. Poradili byste mi prosím něco? Zkusit zase drmek?Děkuji moc

Vážená paní Veroniko, doporučuji 2 měsíce užívat ještě Femigard bylinný koncentrát a současně yuccu schidigeru tablety. S úctou Dr. Vydra

5776 | Bara | 2020-05-29 13:47:25

Dobry den, navazuji jeste na muj predesly dotaz a rada bych vas chtela pozadat jeste o jednu radu. Femigard jsem si jiz zakoupila a jiz par dni uzivam. Mam problemy ale nejen s menstruaci ale i s psychikou dlouhodobe. Nemam stresovou praci, ale i tak me nervy pracuji, spatne se mi usina, nekdy spim jen par hodin. Objednaka jsem si i antistress. Nekde zminujete, ze se ma uzivat az 14 dni po zahajeni uzivani Femigardu. Je mozne zacit uzivat antistress ihned s Femigardem a musi byt casovy rozestup mezi davkami Femigardu a antistessu? Je mozne uzivat Antistress nepretrzite bez pauzy a leci psychiku nebo jen potlacuje a po vysazeni se muze zase vse zhorsit? Zkousela jsem toho mnoho, ale napr. neospan z medunky atd, neleci jen zklidni v danou chvili. Velice dekuji za vasi radu.

Vážená paní Báro, Antistress je doplněk stravy můžete si přečíst v poradně vyjádření těch , kteří ho užívali a také v článcích na webu firmy, však není možno jej považovat za trvalý a univerzální lék. s úctou Dr. Vydra

5775 | Bára | 2020-05-21 15:59:57

Dobrý den,
odkázala mě na vás paní Lopourová, s kterou řeším otěhotnění. Doporučila mě užívat Femigard a to z důvodu, že nemám pravidelnou menstruaci. Před 3 lety jsem vysadila antikoncepci a menstruace vůbec nepřišla, až po roce cvičení jogy jsem ji samovolně dostala, bohužel ale vždy za 60 až 70 dní. Od ledna2020 jsem užívala gynex do dubna, ze začátku se mi cyklus srovnal na 40 dní a 3. měsíc po užívání gynexu menstruace vůbec nepřišla tj. od března 2020. Těhotná nejsem. Doporučil byste mi Femigard nebo jiný bylinný přípravek? Předem moc děkuji za vaši odpověď.

Vážená paní Báro, vzhledem k mnohaletým zkušenostem a poradně, kde jsme odpověděli na více než 5000 dotazů, najdete odpovědi žen, kterým Femigard v tomto směru pomohl. S úctou Dr. Vydra

5774 | Povolná | 2020-05-20 09:01:48

Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Přes 20 let mám problémy s akné v obličeji. Tedy i teď v dospělopsti. Na čele a tvářích se mi navíc před cca 5 lety udělaly i pigmentové skvrny. Dost mě to trápí i psychicky:-( CCa 2 měs. mě svědí celé tělo. Mívám problémy s nadýmáním i zácpou. Na krční páteři mi byla zjištěna osteochondroza ploténky. No a na závět mi už po druhé vždy s ročním odstupem praskla žilka v oku. Předem moc děkuji za doporučení. Povolná

Vážená paní Povolná, doporučuji užívat Gastro, bylinný koncentrát 3 x denně 1 lžici do 1 dcl vody nejlépe před jídlem. Na problémová místa na kůži je vhodný Femigard bylinný gel. S úctou Dr. Vydra

5773 | Adéla | 2020-05-19 06:31:26

Dobrý den pane doktore, chtěla bych se zeptat, je něco, co by mohlo snížit možnost návratu preeklampsie v druhém těhotenství? První mi kvůli toho vyvolali 15 dní před termínem, gynekolog říkal, že se to rádo vrací... Vysoký tlak jsem měla od cca 35tt. Děkuji moc!

Vážená paní, doporučuji Femigard, bylinný koncentrát 3 měsíce před plánovaným těhotenstvím.S úctou Dr. Vydra

5772 | Ivana | 2020-05-17 20:45:00

Dobrý den, dávala jsem dotaz ohledně srůstů na střevech po břišní operaci mého syna. Poradil jste mi Yuccu - 6 tablet denně. Chtěla bych se zeptat, jak dlouho by to měl užívat a zda stále v dávce 6 tablet denně. Děkuji

Vážená paní, pro vašeho syna je dostačující doba užívání 3 týdny.S úctou Dr. Vydra

starší:123456789101112

pomocí pRSo 3.03 pro HEMANN s.r.o. vyrobilo MrijaStudio 2009