Vyhledávání


Sledování zásilky

Hemann na Facebooku

 

MSM – látka , která obsahuje přírodní síru, napomáhá:

Je to bezpečná, netoxická látka bez nežádoucích účinků. 

Léčivá rostlina  Harpagophytum procumbens – má použití při artritidě a revmatismu pro své protizánětlivé účinky.

Od konce druhé světové války bylo harpagophytum užíváno v léčebných zařízeních v celé jižní Africe a některých nemocnicích a klinikách v Německu jako prostředek pro léčbu zánětlivých onemocnění. Většina z těchto pokusů přinesla částečný až úplný úspěch.

První publikovaná zpráva o těchto počátečních výzkumech vyšla v roce 1958. V této zprávě se uvádí, že harpagophytum účinně omezuje zánět a otoky u experimentálně vyvolané artritidy. (Zorn.B. Uber die antiarthritische Wirkung der Harpagophytum. Wurzel 1958). V roce 1962 byla identifikována aktivní složka harpagosid (Tunman,P. a Lux, R. „ Zur Kenntniss der Inhaltsstoffe aus der Wurzel von H.p. „ Deutsche Apotheker-Zeitung, 1274-1275,1962 a 395-396.1963) a v roce 1970 byla tato složka podrobena rigorosním křížovým farmakologickým testům, při nichž byl protizánětlivý účinek potvrzen. (Eichler,O.Koch, C. „Uber die antiphlogistische, analgetische und spasmolytische Wirksamkeit von Harpagosid. “Arzneimittel-Forschung, 20(1),107-109, 1970). Ukázalo se, že preparáty z celého harpagophyta jsou účinnější než čistý harpagosid. Bylo prokázáno, že obojí je bezpečné, navíc se ukázalo, že protiartritický účinek není výsledkem nějakého působení rostliny proti bolestem, protože rostlina žádné takové účinky nemá. Mezitím se objevovaly další zprávy se sděleními o dobrých klinických výsledcích. V jednom případě bylo více než 100 pacientů léčeno buď samotným harpagophytem nebo kombinaci rostliny a klasické léčby. Přibývalo dokladů o nejedovatosti. Byly identifikovány další důležité složky: harpagit, procumbit, beta-sitosterol, stigmasterol, mastné kyseliny, triterpen a flavonoidy. Mladší zprávy konstatují, že přípravky z harpagophyta jsou velmi vhodné pro léčení chronického revmatismu, artritid, dny, bolesti v dolní části zad způsobených spondylosou, (nezánětlivé onemocnění meziobratlových plotének, které ztrácejí svou pružnost a v těžších případech mohou i vyhřeznout a utlačit míšní kořen s důsledky pro pohyblivost a citlivost určité části těla), neuralgie, bolestí hlavy a lumbaga (ústřel, náhle vzniká bolest v bederní krajině spojená s křečí zádových svalů). Jedná práce konstatuje, že protizánětlivé účinky rostliny jsou shodné s účinky pyrazolonových derivátů a fenylbutazonu, obecně předepisovanému proti artritidě. Existují zprávy o účinku proti bolestem, které jsou však subjektivního charakteru. Objektivní testy vyzněly v tomto bodě nejednoznačně. Úleva od bolesti je pravděpodobně vedlejší příznivý efekt omezení zánětu. Vyskytují se časté zprávy o zlepšení pohyblivosti kloubů a také o zlepšení pocitu pohody. Lékaři v Evropě běžně injekčně aplikují výtažky z harpagophyta přímo do artritických kloubů, kde účinkují na zmenšení zánětu přibližně stejně jako kortizon. Stejně jako ve většině postupů při léčbě artritid není ani při tomto způsobu ve všech případech dosaženo úspěchu. Těch úspěšných je ale dost na to,aby byly zýrukou pro další výzkum rostliny a také proto, aby mohla být doporučována jako možný léčebný postup. Zdravotní tvrzení, která o Harpagophytu uvádí instituce v EU, zabývající se působením léčivých rostlin na organismus:

Britská farmakologická společnost (British Pharmacopoeia) uznává, že harpagophytum má vlastnosti protizánětlivé, protirevmatické, analgetické, sedativní (uklidňující) a diuretické (močopudné) , je vhodný při revmatismu, artritidě (zánět kloubů),dně (kloubní onemocnění způsobené poruchou metabolismu a vylučování kyseliny močové),myalgii (bolesti svalů),fibroze (zmnožení vaziva v určitém orgánu na úkor jeho funkční tkáně),lumbagu (viz výše) a doporučuje tuto rostlinu při léčbě revmatismu (British Herbal Pharmacopoeia, British Herbal Medical Association,West Yorks).

 

pomocí pRSo 3.03 pro HEMANN s.r.o. vyrobilo MrijaStudio 2009